MIS TOIMUB? SÕNAJALAD KIVIÕLIS?

Eestis (kaasa arvatud meie super toredas laagris) kehtib usuvabadus, mistõttu pole kellelgi õigust inimestele peale suruda teist usku või veendumust. Paratamatult on selline peale surumine esindatud Noorte Meediaklubi korraldatud multimeedialaagris.

Kambakesi aulas istudes, oli ootusärevus suur. Kohe-kohe olid juhendajad saabumas. Korraga hakkas mängima õdede Sõnajalgade „Tulge kõik”. Sisse sammusid juhendajad koos kastitäie jäätisega. Sõnajalad annavad endast märku ka õhtul. Laagri juhendajate algatusel, tõstatati arutelu just selle kristliku laulu teemal. Sõnajalgade virtuaalse saabumisega Kiviõlisse, tekkis laagriliste hulgas erinevaid küsimusi, millele meie ka vastused otsisime.

Lisaks kristlikule laulule kuuldi Karl Gustav Adamsoo suust mitu korda sõna „Aamen”. Mis toimub? Kas juhendajad teevad pingutusi noori laagrilisi teise usku pööramiseks? Kas meedialaagrist on saamas usulaager?

“Siin laagris on juhtunud mitmeid imelikke asju, seega polnud me üldse üllatunud, kui usulisel teemal laul kõlaritest kostis. Oleme harjunud ootamatustega, kuid ootame siiski edasist,” ütlesid kaks anonüümseks jääda soovivat laagrilist.

Miks just „Tulge kõik”?

Lotte: Esiteks, see laul on hirmnaljakas ja teiseks, see on väga sümboolne, sest meedialaager on olnud vastuvõtlik kõigi inimeste suhtes.

Gustav: Esiteks sellepärast, et see on naljaks ja teiseks sellepärast, et minus ja Lottes elab sisemine väike Siiri ja Viivi.

Kas tõesti propageerite Te mõnda kindlat usku? Miks nii?

Lotte: Mina isiklikult ei propageeri ühtegi usku, ma ei ole selle vastu, kui inimesed usuvad. See laul on lihtsalt olnud meediaklubi inside joke ja naljakas on see, kuidas seda lauldakse.

Gustav: Jah, me propageerime usku iseendasse, sellepärast et muudmoodi ei oleks lihtsalt võimalik siin maailmas hakkama saada.

Kuidas kommenteerite laagriliste seisukohti laulu religioosse sõnakasutuse osas?

Lotte: Meie kasutuses rõhume rohkem sellele “tulge kõik” aspektile, mitte religioossusele ja ma tahaksin veel öelda, et me ei ürita religiooni propageerida ega ka selle üle nalja teha. Nali on suunatud sellele, kui naljakalt õed Sõnajalad seda mõnes mõttes tõsist laulu laulavad.

Gustav: Ma ei oska kommenteerida. Kui ei meeldi, ära kuula või mine ära.

Helis, Triin

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s