(Metafoorilised) sildid

Kujutage ette, et kõnnite meedialaagri peal ringi. Ümberringi lihtsalt tavaline koolimaja, tuhmid seinad, vahepeal kohtad midagi lahedat, näiteks neljanda korruse Xboxi või siis aula võimsat diskokera. Midagi erakordset silma ei hakka. Ühtäkki tekib tahe minna vetsu. Sa hakkad otsima, kus see küll võiks olla. Alles siis saad sa aru, mis selle maja seinte peal tegelikult toimub. Mingisugused imelikud sildid on laiali igal pool üle kooli. Sildid, mis panevad mõtlema. Need kujutavad endast täiesti normaalsete teenuste, näiteks tualeti või duširuumi, salapäraseid deformatsioone.

Esiteks on tualetile antud kaks nime. Ütleme, et kui üldiselt eristatakse tualette lihtsate kujutistega, on meedialaagri juhtkond järeldanud, et “pellar” on perfektne sümboliseerimaks mehelikkust ja seega meeste pühamuväravaid, samas kui “kemmerg” presenteerib vaieldamatult parimal moel naiste vetsu olemust. No mina kui tavaline laagripoiss mõtlen, kas neil juhendajatel on ikka rohud hommikuti võetud. Ainult mingid haiged mõtleksid sellise asja välja. Õnneks ei võta ma seda mingil moel isiklikult, näiteks seksistlikult, aga on kindlasti inimesi, kes võiksid ka seda teha. Ehk on juhendajad oma sürreaalsetel rännakutel jõudnud selliste huvitavate lõpplahendusteni, et see on just see õige tee, kuidas me tualette eristame.

Siinkohal ei jää muud üle, kui lihtsalt patustelt järele küsida. Olen kinni püüdnud Walkmani rühma juhendaja Kristoferi, et panna ta kõnepulti aru pidama, mis paganama jama nad meile pähe määrivad?

“See on tulnud ühest õhtust, kui me koosolekule kogunesime. Siis pidimegi mõtlema meedialaagri teemade peale ja sellega seoses, kuna me oleme, noh, mitte just kõik küll juba nii vanad, mõtlesimegi me selliste asjade peale, mis on moest väljas, mida enam ei öelda ja mida enam ei kasutada, näiteks VHS-id, Walkmanid, dinosaurused ja siis kemmerg ning pellar, mille kohta praegu öeldakse tualett või WC. Ja küna ka, kes seda küna enam teab isegi?”

Tualeti kui potentsiaalse solvangu kohta tundub, et tegu võib tõesti olla alatoonilise seksismiga.

“Ausõna, vetsude puhul, kui need nimed öeldi, siis ma lihtsalt naersin, et teeme ära,” jätkab Kristofer.  “Ma ei tea, miks need on naistele ja meestele eraldi. Võib-olla keegi mõtles, et kemmerg kõlab natukene õrnemalt, delikaatsemalt ja elegantsemalt, pellar on selline nagu kuttidel, et vahet pole vaata, peaasi et oma asja ära teed.”

Mida aga arvavad selle ilmselge absurdsuse kohta tavalised laagrilised? Henry rate.ee satsist väljendas lahkesti oma vaatepunkti.

“Olen tähele pannud küll. Väga huvitavad sildid. Ma arvan, et noh see näitab ilmselt nende üliõpilaste ja korraldajate n.ö siis sõnavara, kuidas nad kutsuvad neid asju. Ilmselt tahtsid end koduselt tunda, ja siis panid n.ö kodused sildid ka külge. Kui ma midagi oleks muutnud, siis selleks oleks küna, sest see on veidikene veider ja ma oleks selle asemele pannud söökla, köök või oleks parem sildi üldse jätnud panemata.”

Siiski, tuleb tõdeda, et keha kergendamise ruumid ei ole inimlolluse ainsaks ohvriks. Ei tasuks ka mainimata jätta meie rühma ruumide ja juhendajate tubade nimesid, mis kõik vohavad aegunud materiaalsetest esemetest või olevustest, nagu kõneles Kristofer, ent samas tekitavad mitte ainult meis, aga eelkõige meie eeskujulikes liidrites nostalgiat. Olles seda öelnud, on need süütud, alandust mitteväärivad toad, mis on muidu niisama lahedad ja täidavad oma eesmärke suurepäraselt, igaveseks meie juhendajate poolt edukalt mustatud.

Mälestagem:

Narila

Tükiseep

see kuramuse Küna

VHS

Walkman

MTV

rate.ee

Dinosaurused (puhake rahus!)

Vanadekodu

 

Kristofer

 

 

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s